مزیت استفاده از شبیه سازها

مزاياي فني :

باتوجه به خطرات شناخته شده در محیط کار، الزامات ايمني برای كمک به كارفرمايان و كارگران براي محافظت از آنها در برابر خطرات ايجاد شده است. برای تهیه يک برنامه ايمني موثر، روشهاي كار ايمن، آموزش براي پرسنل واجد شرايط بايد کلیه سیستم ها و تجهیزات مورد ارزيابي قرار گیرد تا مشخص شود كدام یک داراي خطرات مي باشد. برنامه سه بعدي با توجه به اهمیت ايمني در كار یک روش موثر و کارا در آموزش است. 

شبیه سازي سه بعدي، روش جديد و ايمن در سیستم آموزشي می باشد. این برنامه با استفاده از تكنولوژي جديد باعث افزايش ايمني و صرفه جويي در زمان و هزينه ها است. با اين تكنولوژي افراد در محیطي ايمن سناريوها و روش هاي كار روتین را آموزش مي بینند. به كاركنان كمک ميكند تا اطلاعات و توانايي هاي خود را به روز نگه دارند. اين روش مي تواند به عنوان یک  برنامه استاندارد در سیستم مديريت آموزش شركت ها و سازمانها مورد استفاده قرار گیرد.

نرم افزار شبیه سازي سه بعدي، یک برنامه Interactiv است، اين محصول خدماتی مفید را با كمترين هزينه و زمان دراختیار كاربر قرار مي دهد به گونه اي که شخص بعد از استفاده از اين برنامه سه بعدي يک ديد كامل نسبت به مسائل کاری خود پیدا خواهد کرد. مزیت استفاده از برنامه هاي شبیه ساز تكرار چندباره آن مي باشد كه کاربر با اطمینان و تسلط بهتر به محیط كار ورود پیدا خواهد كرد.

اپلیکیشن های  3D interactive پلتفرمی مشابه بازی دارند. که Games Serious می نامند. بازی های جدی دنیای مجازی جذاب و ایمن هستند، جایی که می توانید به طور مکرر برای یادگیری و آموزش به آن بروید. بازی ها یک ابزار بسیار قوی و همه کاره هستند که افراد را درگیر یادگیری و تغییر میکنند. می توان با درک چالشی که در خود میبینند از پتانسیل خود استفاده بهینه را ببرند.

شبیه ساز ها هزینه ها را کاهش می دهند

به کارگیری شبیه سازهای سه بعدی جهت آموزش نیرو های انسانی از دیدگاه اقتصادی موجب کاهش چشمگیر هزینه های آموزش خواهند شد. هزینه های سنگین تامین ماشین آلات و تجهیزات، ماکت ها، ابزارها و ادوات کمک آموزشی و همچنین هزینه های جانبی که تشکیل یک کلاس آموزشی واقعی را به همراه دارد، مشکلات زیادی را پیش روی دست اندرکاران امر آموزش قرار می دهد. با اضافه نمودن شبیه سازها به فرآیند آموزش می توان این هزینه ها را به صورت چشمگیری کاهش داد. چرا که دیگر نیازی به تامین ماشین آلات و تجهیزات، ماکت ها، ابزارها و ادوات کمک آموزشی ندارید و در همین راستا از استهلاک این ادوات جلوگیری می شود.

در حال حاضر دوره هاي آموزشي كاركنان به صورت تئوريكال برگزار ميگردد كه این امر راندمان آموزش را كاهش مي دهد و باعث افزايش خطای انساني شده و به تبع خسارت هاي جاني و مالي جبران ناپديري را به دنبال دارد. اين برنامه با بهره گیري از تكنولوژي پیشرفته سه بعدي كیفیت دور ه هاي آموزشي را افزايش داده و افراد با مهارت و تخصص  بیشتري در محیط كاري حضور پیدا خواهند كرد که  اين امر خسارتهاي احتمالي مالي، جاني و هزينه هاي مربوطه را كاهش ميدهد. صرفه جویی در زمان و هزينه ها، افزايش ايمني از دستاوردهاي مهم اين محصول ميباشد.

شبیه ساز ها موجب کاربردی و بهینه شدن آموزش می شوند

استفاده از شبیه سازها این امکان را برای کارآموزان فراهم می آورد تا بتوانند در هر زمان و هر مکان و مطابق با قدرت و سرعت یادگیری خود، روند آموزش را دنبال کنند. اینگونه کارآموزان محدودیت زمانی در تمرین به صورت عملی ندارند و همین موضوع باعث می شود درصد خطای کارآموزان تا حد زیادی کاهش یابد. علاوه بر این کارآموزان می توانند بعد از گذشت چندین سال نیز به آموزش شبیه سازی شده جهت یادآوری مطالب، مراجعه کنند.

آخرین مقالات

پیمایش به بالا